Skip to content

poprostutuiteraz.pl

Daj się zabrać w niesamowitą podróż

Menu
  • Strona główna
  • Miejsca
  • Książki
  • Lifestyle
  • Beauty
  • Sklep
  • Kontakt
Menu

Tczew – Centrum Konserwacji Wraków

Posted on 18 września 202218 września 2022 by Po prostu tu i teraz

To miejsce, które odwiedziłam przy okazji zwiedzania Muzeum Wisły, jednak zasługuje tu na osobny wpis, bo jest to jedno z tych miejsc, które zdecydowanie przerosło moje oczekiwania. Co mnie zaskoczyło?

Kiedy myślałam o zwiedzaniu tego miejsca, wyobrażałam sobie, że zobaczę kilka łodzi, może częściowo rozebranych na części, kilka informacji o tym jak wygląda proces wyławiania i konserwowania wraków. A kiedy przekroczyłam próg tego budynku, ilość łodzi jakie się tu znajdują mocno mnie zaskoczył. Wiszą od samego sufitu, aż do podłogi.

Spis treści

  • Rozwój budownictwa łodzi
  • Polskie legendy żeglarstwa
  • Pracownia konserwatorka – Muzeum Tczew
  • Interaktywne zwiedzania

Rozwój budownictwa łodzi

Jest tu cała masa wraków z różnych części świata i z różnych okresów. Bardzo dobrze widać, jak wraz z rozwojem kolejnych epok zmieniały się style budowania, wykorzystywane materiały. Część z prezentowanych tu wraków pochodzi z morza bałtyckiego. Z kolei wystawa tych bardziej egzotycznych wyróżnia się zaskakującymi kształtami i mocnymi kolorami.

Polskie legendy żeglarstwa

Chodząc między wrakami, można tu także podziwiać łodzie, którymi pływały legendy polskiego żeglarstwa. Jest tu „Dal” Andrzeja Bohomolca i „Opty” Leonida Teligi, oraz “Kumka IV”, która jest jednym z pierwszych jachtów spawanych.

CIEKAWOSTKA – to właśnie jachtem Dal – Andrej Bohomolec, Jerzy Świechowski i Jan Witkowski jako pierwsi polscy żeglarze przepłynęli Atlantyk.

Pracownia konserwatorka – Muzeum Tczew

Ten kawałek muzeum można podziwiać z piętra. Prezentowany jest tu nowoczesny sprzęt, który służy do prac nie tylko konserwatorskich ale także rekonstrukcyjnych. Można tu zobaczyć same urządzenia, ale też jak wyglądają prace na kolejnych etapach.

Interaktywne zwiedzania

Można skorzystać z dostępnej aplikacji, dzięki której można poznać więcej szczegółów na temat poszczególnych etapów zwiedzania. Wielki plus, że w soboty jest tu bezpłatne wejście. Czas zwiedzania: mi zajęło to ok. godziny, myślę, że im bardziej jest ktoś zajawiony tematyką morską, tym więcej mu to zajmie. Warto połączyć to ze zwiedzaniem wspomnianego już wcześniej Muzeum Wisły – w soboty też jest bezpłatne wejście. Więcej na temat godzin i samego Muzeum znajdziesz tu.

Share this…
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on print
Print
Toruń na weekend

Z czym kojarzy Wam się Toruń? Mi w pierwszej myśli z Kopernikiem i piernikami, ale to miasto oferuje o wiele Read more

Prawdziwa perełka – Zamek w Gołuchowie

Nieopodal Kalisza mieści się prawdziwy skarb, którego uroki docenią z pewnością nie tylko miłośnicy zamków oraz zabytkowych eksponatów. Poza cudem Read more

Koszulki Szwendaczy
Koszulki Szwendaczy

Jeździć i zwiedzać. Podróżować, odkrywać, poznawać. Tańczyć w deszczu, biegać boso po plaży. Zanosić się śmiechem i popadać w chwilę zadumy przy kawie. Takich wspomnień chcę i takie staram się zbierać.

Tu i teraz

O mnie

Ciekawość świata ciągle pcha mnie do przodu. Odkrywanie nowych miejsc to najlepszy zastrzyk endorfin jaki mogę sobie wymarzyć. I tymi miejscami chcę się z Wami dzielić. Zarażać pasją do mniej popularnych miejsc w Polsce, odpowiadać ciekawe historie i pokazywać, że w każdym miejscu da się odkryć coś co można nas zachwycić

Bądź na bieżąco z przygodami

Popularne posty

© 2023 poprostutuiteraz.pl | Powered by Superbs Personal Blog theme